В яких випадках виготовляється проект землеустрою

Під час проведення будь-яких землевпорядних робіт, необхідно здійснювати виготовлення відповідної технічної документації, одна з яких — проект землеустрою

Опубліковано: Червень 15, 2018
4.45 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.45 (10 Голосів)

Зміни в земельних правовідносинах, включно з перетворенням землі в земельний наділ, здійснюються на підставі землевпорядної документації. Але будь-яка ситуація має свої нюанси та потребує виготовлення того чи іншого типу паперів, тому необхідно чітко розмежовувати поняття виготовлення проекту землеустрою чи технічної документації із землеустрою.

Короткий зміст статті:

 1. Коли ж все таки розробляється проект землеустрою?
 2. З ким погоджується проект землеустрою?
 3. Чим відрізняється проект землеустрою від технічної документації?
 4. Проект землеустрою чи технічна документація?
 5. Технічна документація із землеустрою чи проект відведення?

З переліку окремих видів землевпорядної документації (ст.25, Закону України «Про землеустрій» ) саме необхідність виготовлення документів двох груп – проекту землеустрою або техдокументації часто супроводжується плутаниною, з якою стикаються землевласники.

Можливості ТОВ «Регіон Експерт Проект», наші економічні, правові та екологічні знання дозволяють розробити землевпорядні документи певного різновиду, що вирішують чимало практичних завдань за умов фактичного землекористування.

Оформлення офіційного документа, що має юридичну силу, займає більш тривалий час та потребує втручання спеціалістів. ТОВ «Регіон Експерт Проект» володіє штатом прекрасних фахівців, що спеціалізуються в таких справах.

Так коли ж все таки розробляється проект землеустрою?

Складання проекту землеустрою земділянки, в якому визначається перелік документів щодо пропозиції та створення на ній нових форм землевпорядження, їх обґрунтування, є другим, основним етапом землевпорядного процесу. Він передбачує сукупність дій щодо раціонального та ефективного розподілу, а також використання та охорони земель, котрі передбачається запровадити упродовж 5 - 10 і більше років.

Згідно зі ст.25 «Закону про землеустрій», проекти із землевпорядження виконуються у разі:

 • межування або зміни меж одиниць адміністративно-територіального устрою;
 • заснування та встановлення меж угідь будь-якого природоохоронного призначення;
 • заснування та межування земель оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
 • упорядкування території міст та сел, а також земельних ділянок із земель міського запасу;
 • відведення ділянок землі та організації земельних площ паїв;
 • створення нових землеволодінь і землекористувань та впорядкування тих що існують;
 • землеустрою щодо складання документів, котрі забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та упорядкування земельних площ.

В цілому проекти землеустрою за своїм змістом, побудовою та технічними параметрами електронних матеріалів існують у понад 10 різновидах. Найпоширеніша ситуація, яка потребує саме проекту – це розробка проектних рішень із землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Зверніться до наших фахівців по проект землеустрою у разі:

 1. Отримання ділянки із земель державної та комунальної власності у користування.

 2. Безоплатної приватизації землі, що належить державі.

 3. Якщо змінюється цільове призначення ваших угідь.

З ким погоджується проект землеустрою

Під час розробки проекту землеустрою, першим кроком є погодження всієї необхідної документації

Перший крок у напрямку виготовлення проекту щодо землевпорядження ділянки – це отримання дозволу на його розробку у відповідь на клопотання зацікавленої особи. Вже на цьому етапі ви можете звернутися в ТОВ «Регіон Експерт Проект» по консультаційну допомогу.

Готовий проект землеустрою погоджують органи виконавчої влади. Затвердити погоджені проектні рішення має право інстанція місцевого самоврядування.

Декотрі землевпорядні проекти не підлягають погодженню, а от інші проходять навіть державну експертизу. Наші фахівці знають про такі випадки й обов’язково вас зорієнтують щодо додаткових умов.

Зверніть увагу! В якості прикладу можна навести ситуацію вилучення (викупу) земділянки згідно з вимогами ст.151 Земельного кодексу України. Проект не потребує погодження, якщо в ньому не передбачені зміни у розташуванні, розмірах та межах угідь, що підлягають вилученню або викупу.

Чим відрізняється проект землеустрою від технічної документації?

Як ви могли зрозуміти, проекти землеустрою – це перелік заходів із застосовування та охорони ділянки землі на доволі тривалий проміжок часу. А от технічна документація вирішує часткові (локальні) питання, що постають під час реалізації заходів, що передбачені проектами землеустрою. Така документація сприяє усуненню «враженого» місця, труднощів у користуванні ділянкою:

Технічна документація із землеустрою розробляється за дещо спрощеним механізмом: її розробка здійснюється переважно без надання дозволу держорганів, а розроблені папери, за деяким винятком, не підлягають неодмінній державній експертизі та не потребують затвердження їх в установах місцевого самоврядування. Перелік паперів, що входять до складу техдокументації визначений в ст. 56 Закону «Про землеустрій».

Проект землеустрою чи технічна документація?

Обаставини, при яких необхідно виготовляти технічну документацію, а не проект землеустрою

Найчастіші обставини, коли саме землевпорядна техдокументація здатна вирішити чимало питань та коли не розробляється проект землеустрою – це встановлення меж земельної ділянки на місцевості або їх відновлення. Вона складається:

 1. За фактичним використанням ділянки.

 2. За обставин передання у користування ділянок державної або комунальної власності (у деяких випадках – на підставі дозволу).

 3. У випадку, коли ділянка з незареєстрованим правом власності, на якій, тим не менш, розташоване житло, отримує кадастровий номер.

 4. При потребі усунути помилки у кадастрових даних про ділянку (невідповідність дійсних меж або площі, наявність в межах іншої ділянки, повторення номерів та ін.).

Стане в пригоді! Нещодавно з’явилась можливість розроблення землевпорядної техдокументації щодо межування частини угідь, на які поширюється право суборенди або сервітуту (ст. 55-1 Закону «Про землеустрій»).Проект землеустрою не розробляється за цих обставин.

Технічна документація із землеустрою чи проект відведення?

Коли необхідно розробляти технічну документацію із землеустрою щодо межування ділянки на місцевості

Власне проект землеустрою не завжди потрібний при переході землі із державної та комунальної власності у приватне користування, а тільки у наслідок формування нових земельних ділянок. Якщо цю ділянку вже занесено та враховано у Держреєстрі та її передача у користування не супроводжується зміною призначення та меж, то жодна землевпорядна документація не потрібна. Усі суміжні випадки відносно отримання державних та комунальних угідь супроводжуються розробленням техдокументації із землеустрою щодо межування ділянки на місцевості.

X

Замовляй online