Експертна грошова оцінка землі:порядок проведення, ціна

Замовити
Експертна грошова оцінка
4.375 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.38 (12 Голосів)
від ₴ 500.00 грн. до ₴ 1500.00 грн.
від 1 до 10 днів

Одна з неодмінних послуг компанії «Регіон Експерт Проект» – експертна оцінка земельної ділянки. У нас можна замовити точну та швидку експертну оцінку земельної ділянки. Це відповідальна та складна процедура, яка потребує професійного досвіду у визначенні оптимальних методик, знання стандартів, вміння орієнтуватися в різноманітних ситуаціях, пов'язаних з землею. Наші оцінювачі зважать на всі чинники, котрі впливають на цінність землі, та на основі аналізу даних розрахують максимально точну вартість вашої ділянки.

Час виконання замовлення

Найбільший термін проведення оцінювання земельної ділянки та виготовлення звіту – до 10 днів

Вартість виконання послуги

Мінімальна вартість експертної оцінки земельної ділянки становить 500 грн.

З чим звертатися?

 • особисті документи;
 • документ, що встановлює право власності на земельну ділянку;
 • інформація про існуючі обмеження щодо використання ділянки;
 • дані про наявність та поточний стан інженерних комунікацій.

Коли потрібне оцінювання землі?

У зв'язку зі стрімким розвитком ринку земельних відносин, зростає попит й на проведення якісної оцінки земельних угідь. Незалежна грошова оцінка земельних ділянок – це вельми затребувана процедура в сучасному суспільстві. Ми, у ТОВ «Регіон Експерт Проект», добре розуміємо, наскільки важлива інформація про оцінку ділянки, без якої неможливо здійснювати маніпуляції з землею, особливо, коли кожна сторона хоче прийняти економічно вигідне рішення.

Отже, оцінку земельної ділянки потрібно здійснювати:

 • за потреби укладання договору оренди, купівлі, продажу, обміну, страхування, дарування, застави;
 • під час набуття в спадок земельних ділянок та прав;
 • при виникненні судової суперечки;
 • за потреби внести землю в статутний капітал компанії;
 • задля визначення своєї частки, якщо право на землю є ще у кількох пайовиків;
 • за необхідності у визначенні розміру збитку створеного орендарями, користувачами землі;
 • задля адекватного ціноутворення орендної плати.

Послуга оцінювання землі, посилаючись на ринкову вартість земельної ділянки, має на меті уточнення її реальної вартості.Ціна ділянки залежить від багатьох чинників, зокрема:

 1. від розташування ділянки;

 2. від попиту на землю в окремому районі;

 3. від можливості перевищення витрат на покупку цієї ділянки в порівнянні з іншими.

Як отримати грошову оцінку вашої земельної ділянки? Замовити її в нас! Фахівці ТОВ «Регіон Експерт Проект» підберуть індивідуальний підхід до кожного клієнта та проведуть для Вас оцінку земельної ділянки в найкоротший термін, а також складуть грамотний звіт, за доступними цінами!

Пам’ятайте! Купуючи землю, можна опинитися в ситуації, коли за відносно недорогу землю власник вимагає набагато більше. Або під час укладання договору на користування землею, виявляється, що сусідня, подібна, ділянка є набагато дешевшою. Оцінювання земельної ділянки дозволить оскаржити або виконати перерахунок оплати, а отже, зберегти свої фінанси для більш важливих завдань.

Методи грошової оцінки земельних ділянок

Оцінка землі включає в себе два методи — це експертно грошова та нормативна оцінка

Згідно із законом України «Про оцінку земель», грошове оцінювання земельної ділянки може бути двох типів: експертна грошова оцінка земельних угідь та нормативна оцінка землі.

Нормативна оцінка

Цей вид оцінки актуальний при страхуванні землі або відчуженні, без неї неможливо розпочати будівельні роботи на ділянці.

Нормативна оцінка ділянки проводиться у разі:

 1. потреби визначення розміру земельного податку. Річ у тім, що земельний податок належить до загальнообов’язкових зборів та податків, а от базою для оподаткування ділянки якраз є її нормативна грошова оцінка;

 2. потреби визначення розміру плати за ділянки державної та комунальної власності у разі оренди.

 3. потреби розроблення засобів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель;

 4. коли треба визначити розмір держмита при обміні, спадкуванні та даруванні землі & коли треба визначити втрати сільськогосп- та лісогосподарського виробництв.

Зверніть увагу! Встановлення меж земельних ділянок актуальне й для жителів багатоквартирних будинків, адже в цьому випадку можна заявити свої права на прибудинкову територію, а не віддавати землю чиновникам. Якщо вони проведуть межування першими та встигнуть щось побудувати на території, жителям буде майже неможливо повернути свої права на землю.

Щодо нормативної грошової оцінки землі 2017, вона, згідно з розпорядженням, Мінагрополітики України з 1 січня 2017 року зазнала значних змін у вигляді наступних нововведень:

 1. відтепер об’єднано категорії «функціонального користування» та категорії «земель цільового призначення»;

 2. категорії функціонального використання «комерційних земельних ділянок» більш не існує;

 3. розширено межі поняття «комерційної» землі.

Експертна оцінка земельних ділянок

Проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок в Україні регулюється Постановою КМУ № 1531 від 11.09.2002 р. та Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Експертна оцінка ділянки – це технічна документація, що містить детальний звіт про всі проведені роботи та всі розрахунки щодо вартості ділянки. На сучасному ринку землі – це одна з найнеобхідніших послуг під час продажу земельних ділянок державної та комунальної власності, при оформленні цивільно-правових угод, прийнятті управлінських рішень.

Найбільш ефективні методи експертної оцінки:

 • капіталізація доходу від безпосереднього використання або отримання плати від орендарів;
 • порівняння ринкової вартості земельної ділянки з цінами на аналогічні ділянки в даному районі або в сусідніх;
 • розрахунок всіх можливих витрат, що можуть виникнути під час використання ділянки та задля підвищення її якості та вартості.

Порядок проведення експертної оцінки

Кожен з етапів проведення експертної оцінки надає окрему частину інформації щодо цінності земельної ділянки, яка є об'єктом дослідження:

Укладання договору

Перед початком проведення експертно грошової оцінки необхідно заключити договір з ТОВ «Регіон Експерт Проект»

Для початку експертної оцінки вашої ділянки необхідно укласти договір з нашою компанією (оригінал і 2 копії).

 • 1
 • етап

Аналіз земельної ділянки

Після цього виробляються виміри та вивчення стану на ринку, особливостей ділянки, її цільового призначення, наявності попиту та пропозицій на аналогічні землі.

 • 2
 • етап

Отримання висновку

Кінцевим етапом є отримання висновку про експертно грошову оцінку від ТОВ «Регіон Експерт Проект»

За підсумками ви отримуєте висновок та докладний звіт, де зазначено поточну ринкову та фактичну вартість ділянки. За потреби встановлюється й можлива орендна плата, яка може бути взята з орендарів. Зразок звіту можна отримати для ознайомлення, звернувшись з відповідним проханням.

 • 3
 • етап

Цікаво! Чому наша консультація безкоштовна? По-перше, ми не беремо гроші за «повітря»! Сплачуються тільки конкретні послуги, якщо вони необхідні. По-друге, консультація підкаже можливі шляхи розв’язання, але не вирішить самої проблеми. Якщо випадок дійсно вагомий та потребує якнайшвидшого вирішення, то без безпосередньої участі наших досвідчених землевпорядників Вам не обійтися!

Відповіді на всі питання, що стосуються оцінки, додаткових послуг, термінів та тарифів, Ви зможете отримати у наших фахівців за номером або за даним посиланням.

X

Замовляй online