Порядок та метод проведення нормативно грошової оцінки земельних ділянок, населених пунктів

Замовити
Нормативна грошова оцінка землі
4.1666666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.17 (12 Голосів)
від ₴ 3500.00 грн. до ₴ 4000.00 грн.
від 1 до 30 днів

Багато власників земельних ділянок чули про те, що окрім експертного оцінювання існує ще й нормативна грошова оцінка земельних ділянок (далі НГО), яка є дуже важливим інструментом, що регулює суспільні економічні відносини щодо володіння, користування та розпорядження землею. Фахівці компанії «Регіон Експерт Проект» мають достатній досвід у проведенні нормативної грошової оцінки земельних ділянок. У розпорядженні наших експертів знаходиться електронна база аналогів, що містить опис всіх основних характеристик подібних ділянок, тому процедура оцінювання не викликає складнощів.

Час виконання замовлення

Термін, у який буде проведено оцінювання ділянки та виготовлення звіту, становить не більш ніж 30 днів. – до 30 днів

Вартість виконання послуги

Мінімальна вартість послуги з оцінювання становить становить 3500 грн.

З чим звертатися?

 • особисті документи;
 • необхідність у додаткових матеріалах обговорюється під час індивідуальної консультації.

Наразі з 2016 року в нашій державі застосовується новий порядок нормативної грошової оцінки населених пунктів. Розпорядженням Міністерства аграрної політики №489, було внесено зміни в порядок нормативної оцінки землі ділянок в селах, селищах і містах України. Ці нововведення вже діють з 1-го січня 2017 року і почали активно застосовуватися.

Згідно із вимогами Податкового кодексу України та Законом України «Про оцінку земель», нормативна грошова оцінка земельної ділянки – це потенційний прибуток, який можна отримати, здійснюючи діяльність на конкретній ділянці землі, а цю діяльність визначає категорія землі та дозволене застосування земельних ділянок.

Розрахунок рентного прибутку з земельної ділянки, залежно від її географії та призначення, регулюють наступні документи:

 • порядок НГО земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів;
 • методика НГО земель сільськогосподарського призначення (2017);
 • методика НГО земель несільськогосподарського призначення (2017).

На цей час діють три основні механізми розрахунку, котрі відрізняються підходами до врахування рентного прибутку з ділянки:

 1. Для угідь, розташованих у межах населених пунктів, оцінка спирається на суму «витрат на облаштування території», а не на ренту.

 2. Для кожної категорії земель за межами населених пунктів існують певні нормативи доходу та строк капіталізації, які й використовуються для розрахунку грошової оцінки земельної ділянки;

 3. Середня нормативна грошова оцінка земельної ділянки сільськогосподарського призначення залежить від районування та коригується згідно з параметрами бонітування ґрунтів.

Пам’ятайте! Кожен рік НГО має бути обов’язково проіндексовано з урахуванням минулорічних інфляційних показників.

Нормативна грошова оцінка. Технічна документація

В яких випадках потрібно проводити нормативно грошову оцінку земельної ділянки під час виготовлення технічної документації

Нормативна грошова оцінка ділянок проводиться у разі, коли потрібне:

 • визначення розміру земельного податку;
 • встановлення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва;
 • визначення обсягу державного мита при спадкуванні та даруванні земельних наділів, під час обміну;
 • визначення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Нормативна грошова оцінка земель населених пунктів та сільгоспугідь – це, насамперед, землевпорядна техдокументація, яка є складовою частиною Держземкадастру. Тобто технічна документація складається за результатами НГО та затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою для ділянок розташованих у межах населених пунктів, та радою району, якщо розглянуте угіддя знаходиться за межами населеного пункту.

За законом проведення НГО має систематичний характер. Наразі діє практика, коли НГО земель населених пунктів відбувається раз на 5-7 років. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки сільськогосподарського призначення поза межами населеного пункту також здійснюється раз на 5-7 років. Угіддя несільськогосподарського призначення, що знаходяться за межами населених пунктів оцінюються не рідше одного разу на 7-10 років.

Витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки

В ході нотаріального засвідчення договору купівлі-продажу, міни та дарування земельної ділянки, а також, інколи, при оформлені спадщини на ділянку зазвичай потрібно надавати нотаріусу витяг про НГО. Довідка (витяг) про НГО надається в місцевих центрах надання адміністративних послуг. Компанія «Регіон Експерт Проект» надасть допомогу в отриманні витягу з НГО на ваше ім’я, попередньо підготувавши потрібний пакет паперів.

Зверніть увагу! Нині існує можливість замовити витяг про НГО за допомогою Інтернету. Для того, щоб це зробити, скористайтеся сторінкою Публічної кадастрової карти та відшукайте на ній свою ділянку за кадастровим номером.

Перегляд розміру орендної плати у разі зміни НГО ділянки

Для визначення рентнох плати, коли ви змінили значення НГО в 2017 році, необхідно зробити наступне...

Перегляд розміру орендної плати для ділянок державної та комунальної власності відбувається унаслідок індексації нормативної оцінки землі, якщо орендну плату було встановлено у відсотках від НГО.

Нагадуємо! НГО підлягає щорічній індексації. Держгеокадастр до 15 січня інформує фіскальну службу України, землевласників та землекористувачів про індексацію та прийнятий коефіцієнт. Отже, в розрахунку плати за оренду має завжди брати участь актуальний на поточний рік розмір коефіцієнту індексації.

Якщо вам потрібно проіндексувати НГО конкретної ділянки, потрібний витяг із документації з нормативної грошової оцінки або ви зазнаєте складнощів з визначенням розміру орендної плати, зверніться до нас по допомогу.

Скільки коштує моя земля?

У господарській діяльності визначення вартості угідь це одне з базових питань. Якщо у вас виникла необхідність з'ясування питань щодо НГО вашої ділянки або є потреба у виготовленні технічної документації з нормативної грошової оцінки, сміливо звертайтеся в ТОВ «Регіон Експерт Проект», де вам нададуть кваліфіковану допомогу та дадуть відповіді на ваші запитання.

В цілому алгоритм нашої роботи наступний:

 1. Перший етап

  консультаційна зустріч із замовником, вивчення первинного пакету документів, визначення термінів та вартості;

 2. Дургий етап

  узгодження вісх додактових запитань, підписання договору, приємне чаювання та печиво 🙂;

 3. Третій етап

  детальне вивчення документів, запит додаткових, якщо в цьому виникла необхідність, то ми неодмінно зв'яжимося з Вами;

 4. Четвертий етап

  далі наші працівник здійснюють виїзд на об'єкт. В залежності від місця розташування, це може зайняти деякий час, але ми обов'язково доберемося 🙂 до Вас;

 5. П'ятий етап

  збір інформації, розрахунки, складання звіту на основі отриманної інформації та зроблених розрахунків;

 6. Шостий етап

  після того як всі розрахунки та скаладання звітів будуть виконані ми здійснюємо передачу звіту замовнику.

Всі звіти компанії ТОВ «Регіон Експерт Проект» виконуються згідно з вимогами законодавства. Ми максимально детально розписуємо розрахунки, щоб навіть неспеціаліст міг розібратися, звідки взялися ті чи інші цифри. Наш інтерес полягає в тому, щоб наші замовники залишались задоволені отриманими послугами.

X

Замовляй швидко