Встановлення (відновлення) меж земельної ділянки, порядок оформлення та виготовлення документації

Замовити
Встановлення меж земділянки
4.3181818181818 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.32 (11 Голосів)
від ₴ 150.00 грн. до ₴ 1500.00 грн.
від 1 до 3 годин

Що таке встановлення меж земельної ділянки? Навіщо його здійснювати та в який термін воно проводиться? Як провести відновлення меж земельних ділянок? Звертайтеся в ТОВ «Регіон Експерт Проект» та замовляйте послугу встановлення меж земельної ділянки або (відновлення) меж земельних угідь. У справах з землею не варто покладатися лише на себе та власні знання, бо це може обернутися великими складнощами в майбутньому. Отже, допомога фахівців ТОВ «Регіон Експерт Проект» буде незамінною в самих різних випадках. Ми працюємо задля того, щоб наші клієнти почували себе впевнено та уникнули багатьох помилок.

Час виконання замовлення

Процедура встановлення меж ділянки займає 1-3 годину, у виняткових випадках процес триває довше (виділення паїв в натурі). Також на час можуть впливати інші фактори.

Вартість виконання послуги

Вартість обговорюється індивідуально і становить в середньому 150 грн. поворотна точка. Розцінки на межування земельної ділянки представлені у відповідному розділі сайту.

Необхідні документи

 • державний акт або свідоцтво власності на земельну ділянку;
 • наявна документація із землеустрою щодо земельної ділянки;
 • можуть знадобитися довідки про відсутність на ділянку обмежень.

Питання, які стосуються земельних ділянок та правових відносин з їх участю, складно назвати простими у вирішенні. Категорія земельних спорів між власниками – одна з найпоширеніших у цивільних справах, що розглядаються судами в сьогоденні. Покладання на себе та власні знання у справах з землею може обернутися великими складнощами в майбутньому. Допомога фахівців ТОВ «Регіон Експерт Проект» дозволить клієнтам уникнути багатьох помилок як сьогодні так і в майбутньому.

Що таке встановлення меж земельної ділянки?

Вся земля в Україні підлягає обов'язковій реєстрації в Держгеокадастрі з відкриттям поземельної книги на кожну земельну ділянку. Окрім права власності, кожна земельна ділянка має свої характеристики, до яких невід'ємно належать її межі. Межування потрібне при:

 1. узаконенні фактичної площі ділянки (продаж, оренда, отримання у спадок);

 2. відновленні меж земельних ділянок в натурі;

 3. розподілі землі, успадкованої, наприклад, декількома власниками;

 4. втраті межових знаків, їх пошкодженні, яке унеможливлює використання межових знаків;

 5. розгляді у суді справи стосовно цієї території;

 6. втраті раніше розробленої та затвердженої документації щодо встановлення меж земельної ділянки.

Зверніть увагу! Встановлення меж земельних ділянок актуальне й для жителів багатоквартирних будинків, адже в цьому випадку можна заявити свої права на прибудинкову територію, а не віддавати землю чиновникам. Якщо вони проведуть межування першими та встигнуть щось побудувати на території, жителям буде майже неможливо повернути свої права на землю.

Порядок встановлення меж земельної ділянки

Процедура встановлення або відновлення меж з подальшим виготовленням акту

Фактично, встановлення меж земельної ділянки – це цілий комплекс геодезичних та інженерних робіт, унаслідок яких відбувається:

 • встановлення (відновлення) меж земельних угідь;
 • закріплення їх межовими знаками;
 • визначення площі ділянок та їх розташування;
 • оформлюються юридичні документи.

Щодо проведення процедури встановлення меж адміністративно-територіальних утворень з допомогою ТОВ «Регіон Експерт Проект», то її виконують ліцензовані професійні геодезисти за наступною схемою:

Встановлення межових знаків

Для того щоб технічна документація щодо встановлення (відновлення) меж була здійснена правильно необхідно...

У присутності власника користувача земельної ділянки та сусідів у натурі (на місцевості) здійснюється вимірювання, встановлення межових знаків на місцевості та їх закріплення;

 • Забивання
 • кілочків

Складання акту

Складається акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання, більш детальніше дивись тут;

Підтвердження в акті прийомки-передачі межових знаків на зберігання

Власниками користувачами суміжних земельних ділянок підтверджується згода з встановленими межами;

 • Засвідчується підписами
 • в акті

Результат

Останнім етапом при встановленні (відновленні) меж земельних ділянок після отримання акту, є реєстрація у відповідних органах

Результатом стає занесення відомостей про землю до Держземкадастру.

 • Реєстрація
 • відомостей

Ми добре розуміємося на тому, як проводиться межування земельної ділянки, як грамотно скласти документи. Пояснимо, що робити у випадках, коли межі земельної ділянки змінюються після межування.

Зверніть увагу! Межування дозволяє власникові-користувачеві земельної ділянки уникнути протиправних дій користувачів суміжних земельних ділянок (сусідів), гарантуючи збереження меж земельної ділянки. Встановлення меж дозволяє захистити себе від шахраїв при купівлі ділянки.

Коли потрібне відновлення меж земельної ділянки?

З ТОВ «Регіон Експерт Проект» ви зможете відновити межі ділянки в будь-який момент за вашим бажанням, якщо є потреба змінити поворотні точки меж земельної ділянки, уточнити площу або якщо було втрачено акт про винесення попередніх позначок. Коригування меж здійснюється за тією ж процедурою, що й межування нової земельної ділянки.

Увага! У зв'язку з постійними реформами в законодавстві, інформація у цій статті може застаріти! Наш працівник може безкоштовно вас проконсультувати – напишіть питання або зателефонуйте.

Вирішення спорів земельних спорів між власниками

Коли сусіди з'ясовують, що межі ділянки власників-користувачів суміжних угідь накладаються одна на іншу або має місце перетин меж, а також при частковій втраті в натурі межових позначок можливі кілька варіантів вирішення спору:

 • коригування власниками суміжних територій меж із залученням до роботи кадастрового інженера;
 • встановлення меж земельної ділянки сільською радою тощо;
 • судове вирішення питання – спонукання сусідів провести уточнення меж або визнання нових меж та внесення змін до Держземкадастру.

Цікаво! Конфлікти між сусідами не є перешкодою для проведення межування. Згідно із законом, відсутність сусідів, які були заздалегідь проінформовані, не є похибкою.

X

Замовляй online