Зміна цільового призначення землі, земельної ділянки

Замовити
Зміна цільового призначення землі
4.34375 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.34 (16 Голосів)
від ₴ 1000.00 грн. до ₴ 2000.00 грн.
від 1 до 6 місяців

Зміна цільового призначення земельної ділянки приватної власності передбачає у встановленому законом порядку в першу чергу зміну правового режиму її використання і закріплення нового статусу в державних реєстрах.

Види земельних ділянок за призначенням:

 • для ведення сільського господарства;
 • для проведення громадської, нежитлової та житлової забудови;
 • землі водного та лісогосподарського фондів;
 • ділянки природоохоронного та заповідного призначення;
 • землі, що мають історико-культурну цінність;
 • оздоровчо-рекреаційні;
 • території, що призначені для потреб галузей промисловості, транспортного сполучення, зв’язку тощо.

Якщо ви вирішили забудувати частину земельної ділянки з цільовим призначенням «ведення особистого селянського господарства» і передбачається зведення житлової або нежитлової будівлі, то вам необхідно звернутися до нашої організації і замовити послугу «розробка документації на зміну цільового призначення».

Увага! Змінити цільове призначення ділянки, яка знаходиться у власності громадян або юридичних осіб, можна за рішенням власника з обов’язковим виготовленням проекту землеустрою щодо її відведення. Зміна цільового призначення може виконуватись без зміни її категорії.

Час виконання замовлення

Тривалість процесу зміни цільового призначення земельної ділянки визначається в індивідуальному порядку. Приблизний термін виконання замовлення залежить від особливостей кожної конкретної ситуації (місце розташування відповідної ділянки — в якому саме районі, розмір тощо). У середньому на цей процес витрачається від 1 до 6 місяців часу.

Вартість виконання послуги

Вартість виконання послуги визначається відповідно до площі ділянки, місця розташування, в якому саме районі Полтавської області знаходиться ваша земля, складності поставлених замовником завдань, інших чинників. По кожному об’єкту ми складаємо кошторис, в якому повністю враховується специфіка замовлення та визначається остаточна ціна замовлення.

Необхідні документи

 • заповнена заява;
 • копія паспорту та ідентифікаційного номеру;
 • будь-які наявні у Вас графічні матеріали щодо земельної ділянки – план території, тощо
 • правовстановлюючі документи на ділянку – Витяг з державного реєстру речових прав, паперовий Акт на право власності на земельну ділянку (за наявності);

Увага! Рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки, яка знаходиться у приватній спільній або сумісній власності має бути підтримано всіма власниками. це також стосується подружжя.

Встановлення та зміна цільового призначення відбувається відповідно до вимог, встановлених законами:

Увага! На сьогоднішній день, якщо земельна ділянка є приватною, рішення на зміну її призначення від органів влади не вимагається. Для початку виконання цих робіт достатньо договору між власником земельної ділянки та нашою організацією.

Процедура зміни цільового призначення земельної ділянки у 2017 році

Перевірка можливості зміни цільового призначення

Рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки її власник приймає самостійно. Процедура та порядок зміни цільового призначення земельної ділянки у 2017 році потребує перевірки наступних документів

Розробка документації на зміну цільового призначення передбачає наявність затвердженого органами влади Плану зонування території. Цей план зберігається в сільській, селищний або міськраді, або в райдержадміністрації, якщо ваша земельна ділянка розташована за межами населеного пункту. Вимога наявності цього документу прописана в ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». У випадку відсутності такого плану, його необхідно замовляти окремо. Після отримання викопіювання з Плану зонування території визначається наявність можливості зміни цільового призначення ділянки. Якщо є в наявності будь-які сервітути, то питання визначення нового цільового призначення відбувається з урахуванням таких обмежень.

 • 1
 • Етап

Виконання геодезичних робіт

Представники проектної організації виїзжають на місцевість та виконують геодезичну зйомку меж ділянки, господарських будівель та споруд, розташованих на ній. При необхідності межі земельної ділянки закріплюються межовими знаками. У випадку зміни цільового призначення тільки частини ділянки, відбувається поділ в натурі і виділення частині, щодо якої визначається нове цільове призначення.

 • 2
 • Етап

Виконання проектних робіт та погодження проекту

Відповідно до ст. 20 Земельного кодексу України. зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності провадиться:

 • щодо земельних ділянок, розташованих у межах населеного пункту, - сільською, селищною, міською радою;
 • щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, - районною державною адміністрацією;
 • щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, що не входять до території району - облдержадміністрацією.

Якщо земельна ділянка сільськогосподарського призначення змінюється на земельну ділянку несільськогосподарського призначення, то розробці проекту щодо нового цільового призначення передує розробка детального плану території, який розробляється відповідно до вимог містобудівного законодавства, а саме ст.18-24 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності в Україні ". Відповідно детальний план розробляється, проходить громадське слухання, проводять експертизу місто будівної ради чи районної ради, облдержадміністрації і після його затвердження вносяться зміни до генерального плану території, лише після внесення таких змін і наявності затвердженого детального плану або генерального плану населеного пункту, в залежності, де знаходиться земельна ділянка, можливо розробляти проект зміни цільового призначення земельної ділянки. Оскільки в межах населеного пункту заборонена розробка будь-якого проекту землеустрою, то необхідно отримати погодження відділу архітектури, відповідно, якщо не має детального плану території, то не можливо погодити даний проект.

 • 3
 • Етап

Затвердження проекту в органах влади

Після розробки та погодження документації на зміну цільового призначення земельної ділянки — приймається рішення щодо зміни

Після проходження всіх погоджень, проект підлягає затвердженню органами місцевої влади – міської, селищної чи сільської ради. По результатам приймається або рішення про зміну цільового призначення, або рішення про відмову в зміні.

 • 4
 • Етап

Державна реєстрація в органах Держгеокадастра

Після отримання рішення про зміну цільового призначення, співробітники нашої організації звертаються до реєстратора відповідного територіального органа Держгеокадастра з заявою про внесенні змін щодо відомостей про цільове призначення земельної ділянки, обмінним файлом та іншими необхідними документами. Розгляд заяви триває 14 днів, на протязі яких реєстратор виконує внесення нових даних в Державний земельній кадастр і видає Витяг з кадастру.

 • 5
 • Етап

Реєстрація прав на нерухоме майно

Після внесення відомостей про нове цільове призначення земельної ділянки в Державний земельний кадастр потрібно зверненутися до нотаріуса або Центру надання адміністративних послуг, щоб зареєструвати права на земельну ділянку з новим цільовим призначення в Державному реєстрі речових прав. Це заключний етап і на ньому подається весь пакет документів, в тому числі проект землеустрою та Витяг з Державного земельного кадастру. Після обробки поданих документів державний реєстратор видає Свідоцтво на право власності на земельну ділянку з новим цільовим призначенням на паперовому носії.

 • 6
 • Етап

Увага! Зміна цільового призначення земель сільськогосподарського призначення в 2017 році неможлива, оскільки діє мораторій. Всі інші категорії земель України можуть змінювати цільове призначення, з урахуванням особливостей їх правового режиму.

Ми готові виконати для вас повний цикл робіт щодо зміни цільового призначення вашої земельної ділянки! Ви завжди можете звернутися до нас за будь-якими запитаннями та роз’ясненнями. Замовляйте у нас проекти землеустрою, наша організація працює на результат!

X

Замовляй online